ubytování - Lipno nad Vltavou
apartmány Beach and Ski Promenáda

Lipno Card

Rezervujte si svojí letní dovolenou na Lipně včas


opis článku z portálu lipno.info

Na Lipně sezóna nikdy nekončí a proto tu je celý rok pořád co dělat. Nabídka volnočasových aktivit je pestrá, stačí si jen vybrat. Jedním z tipů je Stezka korunami stromů, která je zárukou nezapomenutelného výletu. Ti, kteří ji již navštívili, se sem rádi vrací. I proto, že v jednotlivých ročních obdobích vypadá Stezka odlišně. Ze 40metrové výhlídkové věže lze vidět nejenom nad vrcholky stromů, ale také Lipenské jezero, Šumavu či Novohradské hory. Za příznivého počasí pak lze spatřit i vrcholky vzdálených Alp.

Při zpáteční cestě od Stezky k parkovišti se můžete vydat po svých. O dost více vzrušující však bude sjezd na koloběžce.

Cyklo a inline nadšenci mohou na Lipně vyrazit na Jezerní stezku. 19 kilometrů dlouhá trasa vede po celé délce okolo Lipenského jezera a nabízí tak pěkné výhledy na zdejší krajinu. Trasa Lipno nad Vltavou-Přední Výtoň-Frydava-Frymburk má přitom jen v jednom krátkém úseku u kempu Frymburk prudší sklon.

V létě si pak můžete užít koupání v Lipně nebo projížďku na šlapadlech či elektročlunu. Jeho ovládání je snadné a po krátkém zaškolení to zvládne opravdu každý. Na Lipně se prostě nudit nebudete.